Leather Box Small - Pure læder - Limited
Info
Leather Box Small, Pure læder, Limiteret udgave. Opbevaringsæsker til hjemmet kan være praktiske og æstetiske på samme tid. Denne dejlige serie er skabt i samarbejde med den danske producent af eksklusive håndlavede æsker bundet i læder, August Sandgren. Materialerne er overskudslæder fra produktionen af stolene Ægget™ og Svanen™.
Læs merePraktisk info
- Ofte stillede spørgsmål
- Mulighed for indbæring
- Brug for hjælp? Ring 3826 2640
- 2200 m2 udstilling med nem og fri parkering
Leather Box Small, Pure læder, Limiteret udgave
Opbevaringsæsker til hjemmet kan være praktiske og æstetiske på samme tid. Denne dejlige serie er skabt i samarbejde med den danske producent af eksklusive håndlavede æsker bundet i læder, August Sandgren. Materialerne er overskudslæder fra produktionen af stolene Ægget™ og Svanen™. Produktionen bygger på en gammel bogbindertradition, hvor bogbinderen omhyggeligt skærfer læderet. Læderet vil ældes og patineres med skønhed gennem årene, og det naturlige hør på æskernes inderside passer trygt på dine ejendele.
Grundet det begrænsede læder tilgængeligt produceres der kun ganske få eksemplarer. Derfor er hver æske eksklusivt nummereret.
Mål:
Bredde: 20,5 cm x Længde: 26 cm x Højde: 6,5 cm
Materialer:
Pure Læder - Hør Foer
Brdr. Friis tilbyder en nem og billig finansiering af alle køb over 2.000,-.
Du kan ansøge om Rente- og gebyrfri finansiering i 10 – 60 måneder. 0 renter – 0 gebyrer – 0 udbetaling.
Så let er det!
1. Udfyld og send ansøgning (nederst på siden) |
2. Underskriv med NemID | 3. Lånet udbetales til Brdr. Friis Møbler |
Samlet kreditbeløb | Løbetid | Månedlig ydelse | Samlede kreditomkostninger | Samlet beløb der skal tilbagebetales | Årlig fast debitorrente | ÅOP |
---|---|---|---|---|---|---|
10.000 kr. | 20 mdr. | 500 kr. | 0 kr. | 10.000 kr. | 0,00 % | 0,00 % |
20.000 kr. | 40 mdr. | 500 kr. | 0 kr. | 20.000 kr. | 0,00 % | 0,00 % |
40.000 kr. | 40 mdr. | 1.000 kr. | 0 kr. | 40.000 kr. | 0,00 % | 0,00 % |
Lånet kan altid indfries uden ekstraomkostninger. Ovenstående ydelser er vejledende, idet de forudsætter, at der er 30 dage mellem lånets udbetaling og betaling af første ydelse. Endvidere forudsættes betaling via BS. Der er fortrydelsesret. Bevilling kræver positiv kreditgodkendelse. Udbydes i samarbejde med Sparxpres.
Vi tilbyder både lån til køb i webshoppen samt lån ved køb i vores fysiske butikker. Du kan læse mere herom og ansøge via nedenstående links.
Rente- og gebyrfri finansiering
LÅN TIL KØB I WEBSHOPPEN
Læg varen i indkøbskurven, gå til kurven og gå til betaling.
Her bliver du præsenteret for muligheden for rente- og gebyrfri finansiering.
LÅN TIL KØB I BUTIKKERNE
Lån til køb forud for at du handler i en af vores fysiske butikker her. (IKKE WEBSHOP)
OBS: Det er kun muligt at ansøge hjemmefra og ikke i vores fysiske butikker, og det er ikke muligt at betale indestående ordrer helt eller delvist ved brug af Sparexpres, med mindre andet er aftalt med den pågældende sælger.
Klik her