S4 Egefiner - Hvidpigmenteret
S4 skænken af Ditlev Karsten er både rummelig og praktisk.
Korpus er fremstillet af egefinér. Det er dog også muligt at bestille den i Valnød på forespørgsel.
Skænken er som standard med hvide låger, men kan også bestilles med sorte låger.
Skænken kommer med et stel af massivt træ men kan også bestilles i pulverlakeret stål - enten som sort eller hvid.
2 stk. glashylder medfølger.
Dimensioner:
Længde: 186 x Dybde: 45 x Højde: 82 cm
Materialer:
Korpus er fremstillet af egefinér. Kan bestilles i Valnød på forespørgsel til en merpris.
Låger: Standard med hvide låger. Kan bestilles med sorte låger til samme pris.
Stel: Massivt træ. Kan også bestilles i pulverlakeret stål - enten som sort eller hvid til samme pris.
Efter et job som byplanlægger i Odense tog Ditlev Karsten job som designer ved Dyrlund-Smith. Op gennem 1980erne og 90erne var arkitekt Ditlev Karsten først og fremmest kendt som designer af en lang række teaktræsmøbler til de skandinaviske butikker i Tyskland. Mest kendt er nok GV Reolen.
Ud over at samarbejde med Trekanten-Hestbæk (Kato-Reolen), Vantinge (Rebus reolen) samt Nielaus (Hvilestolen Fly) ja så kendes Ditlev Karsten nok mest for samarbejdet med Brdr. Andersen.
I 2002 kunne brdr. Andersen præsentere en omfattende kollektion af skænke og Vitriner designet af Ditlev Karsten. I dag omfatter programmet også reolsystemet Bonsai samt en række spiseborde.

Brdr. Friis tilbyder en nem og billig finansiering af alle køb over 2.000,-.
Du kan ansøge om Rente- og gebyrfri finansiering i 10 – 60 måneder. 0 renter – 0 gebyrer – 0 udbetaling.
Så let er det!
1. Udfyld og send ansøgning (nederst på siden) |
2. Underskriv med NemID | 3. Lånet udbetales til Brdr. Friis Møbler |
Samlet kreditbeløb | Løbetid | Månedlig ydelse | Samlede kreditomkostninger | Samlet beløb der skal tilbagebetales | Årlig fast debitorrente | ÅOP |
---|---|---|---|---|---|---|
10.000 kr. | 20 mdr. | 500 kr. | 0 kr. | 10.000 kr. | 0,00 % | 0,00 % |
20.000 kr. | 40 mdr. | 500 kr. | 0 kr. | 20.000 kr. | 0,00 % | 0,00 % |
40.000 kr. | 40 mdr. | 1.000 kr. | 0 kr. | 40.000 kr. | 0,00 % | 0,00 % |
Lånet kan altid indfries uden ekstraomkostninger. Ovenstående ydelser er vejledende, idet de forudsætter, at der er 30 dage mellem lånets udbetaling og betaling af første ydelse. Endvidere forudsættes betaling via BS. Der er fortrydelsesret. Bevilling kræver positiv kreditgodkendelse. Udbydes i samarbejde med Sparxpres.
Vi tilbyder både lån til køb i webshoppen samt lån ved køb i vores fysiske butikker. Du kan læse mere herom og ansøge via nedenstående links.
Rente- og gebyrfri finansiering
LÅN TIL KØB I WEBSHOPPEN
Læg varen i indkøbskurven, gå til kurven og gå til betaling.
Her bliver du præsenteret for muligheden for rente- og gebyrfri finansiering.
LÅN TIL KØB I BUTIKKERNE
Lån til køb forud for at du handler i en af vores fysiske butikker her. (IKKE WEBSHOP)
OBS: Det er kun muligt at ansøge hjemmefra og ikke i vores fysiske butikker, og det er ikke muligt at betale indestående ordrer helt eller delvist ved brug af Sparexpres, med mindre andet er aftalt med den pågældende sælger.
Klik her