Gamfratesi TS bord - Stor
Info
GamFratesi TS bord er inspireret af 1930'ernes arkitektur i København. Det tunge, men elegante marmor kombineret med det sort lakerede stel, giver et flot modspil til marmoren og skaber et funktionelt og tidsløst møbel. Bordene er oprindeligt designet til den nyligt renoverede tolbold, The Standard, i København.
Læs merePraktisk info
- Ofte stillede spørgsmål
- Mulighed for indbæring
- Brug for hjælp? Ring 3826 2640
- 2200 m2 udstilling med nem og fri parkering
GamFratesi TS bord er inspireret af 1930'ernes arkitektur i København. Det tunge, men elegante marmor kombineret med det sort lakerede stel, giver et flot modspil til marmoren og skaber et funktionelt og tidsløst møbel. Bordene er oprindeligt designet til den nyligt renoverede tolbold, The Standard, i København.
TS bordet fås i tre størrelser og fire forskellige farver marmorplader.
Mål: H: 35cm, Ø: 80cm.
Den danske skoles grundlæggende regler om form og funktion forenes i parrets værksted med italiensk leg og elegance, hvilket skaber møbler, der er ligeså æstetiske, som de er funktionelle. Denne balance mellem æstetik og funktionalitet udspringer af parrets respekt for håndværk og kvalitet, hvor al design udspringer af prototyper, der er lavet i hånden, hvormed funktion og materialer således er med til at skabe rammerne for formen,
GamFratesi har allerede modtaget en flere hædersbevisninger for deres arbejde som ‘Planken Ud Prisen’ i 2009 og prisen for Bedste Upcoming designer af Boligmagasinet (2008), Forum AID Award for Cartoon-stolen (2009).
Derudover har de deltaget i messer og udstillinger i Milano, Stockholm, Copenhagen, Cologne, New York, Shanghai, London Berlin, blandt andet som en del af designfællesskabet Grand Danois.

Brdr. Friis tilbyder en nem og billig finansiering af alle køb over 2.000,-
Du kan ansøge om Rente- og gebyrfri finansiering i 10 – 40 måneder. 0 renter – 0 gebyrer – 0 udbetaling.
Så let er det!
1. Udfyld og send ansøgning (nederst på siden) |
2. Underskriv med NemID | 3. Lånet udbetales til Brdr. Friis Møbler |
Samlet kreditbeløb | Løbetid | Månedlig ydelse | Samlede kreditomkostninger | Samlet beløb der skal tilbagebetales | Årlig fast debitorrente | ÅOP |
---|---|---|---|---|---|---|
10.000 kr. | 20 mdr. | 500 kr. | 0 kr. | 10.000 kr. | 0,00 % | 0,00 % |
20.000 kr. | 40 mdr. | 500 kr. | 0 kr. | 20.000 kr. | 0,00 % | 0,00 % |
40.000 kr. | 40 mdr. | 1.000 kr. | 0 kr. | 40.000 kr. | 0,00 % | 0,00 % |
Lånet kan altid indfries uden ekstraomkostninger. Endvidere forudsættes betaling via Mit Sparxpres. Der er fortrydelsesret. Bevilling kræver positiv kreditgodkendelse. Udbydes i samarbejde med Sparxpres.
Vi tilbyder både lån til køb i webshoppen samt lån ved køb i vores fysiske butikker. Du kan læse mere herom og ansøge via nedenstående links.
Rente- og gebyrfri finansiering
LÅN TIL KØB I WEBSHOPPEN
Læg varen i indkøbskurven, gå til kurven og gå til betaling.
Her bliver du præsenteret for muligheden for rente- og gebyrfri finansiering.
LÅN TIL KØB I BUTIKKERNE
Lån til køb forud for at du handler i en af vores fysiske butikker her.
(BENYTTES IKKE VED KØB I WEBSHOP)
OBS: Det er kun muligt at ansøge hjemmefra og ikke i vores fysiske butikker, og det er ikke muligt at betale indestående ordrer helt eller delvist ved brug af Sparexpres, med mindre andet er aftalt med den pågældende sælger.
Ansøg om lån til køb i fysisk butik(IKKE TIL KØB I WEBSHOP)