NJP Væglamper Lang arm
Info
Det minimalistiske og elegante design har tekniske finesser som timer- og dæmpfunktion, der er tilpasset det moderne arbejdsliv og hjemmets mange forskelligartede behov for belysning.
Læs merePraktisk info
- Ofte stillede spørgsmål
- Mulighed for indbæring
- Brug for hjælp? Ring 3826 2640
- 2200 m2 udstilling med nem og fri parkering
NJP Bordlampe fra 2015 følges op med en gulvlampe og to væglamper. Væglampen kommer i to udgaver – en med kort og en med lang arm. Lampernes ’arme’ giver stor bevægelighed og mange trinløse indstillingsmuligheder.
Det minimalistiske og elegante design har tekniske finesser som timer- og dæmpfunktion, der er tilpasset det moderne arbejdsliv og hjemmets mange forskelligartede behov for belysning.
Dimensioner:
Diameter: 149 x Længde: 150 mm
Vægbeslag: Højde 70 mm
Materialer:
Vægbeslag: Aluminium. Arme og lampehoved: Aluminium. Led: Anodiseret aluminium.
Montering:
Ledningstype: plast.
Ledningslængde: 3,3m.
Afbryder: På hoved.
Vægbeslag: Højde: 70mm. Dybde: 63mm.
Timerfunktion: 4timer/8timer.
Ekstern strømforsyning på ledning.
Lampen har to dæmp indstillinger.
Lyskilde:
10W LED 2700K 50 lm/W
Energiklasse:
A++ - A
Nogle år efter åbnede han også kontor i Milano. Oki Sato har tegnet flere møbler og undervist rundt omkring i verden. Mange af hans ting er udstillet på museer; blandt andet på MOMA i New York.

Brdr. Friis tilbyder en nem og billig finansiering af alle køb over 2.000,-
Du kan ansøge om Rente- og gebyrfri finansiering i 10 – 40 måneder. 0 renter – 0 gebyrer – 0 udbetaling.
Så let er det!
1. Udfyld og send ansøgning (nederst på siden) |
2. Underskriv med NemID | 3. Lånet udbetales til Brdr. Friis Møbler |
Samlet kreditbeløb | Løbetid | Månedlig ydelse | Samlede kreditomkostninger | Samlet beløb der skal tilbagebetales | Årlig fast debitorrente | ÅOP |
---|---|---|---|---|---|---|
10.000 kr. | 20 mdr. | 500 kr. | 0 kr. | 10.000 kr. | 0,00 % | 0,00 % |
20.000 kr. | 40 mdr. | 500 kr. | 0 kr. | 20.000 kr. | 0,00 % | 0,00 % |
40.000 kr. | 40 mdr. | 1.000 kr. | 0 kr. | 40.000 kr. | 0,00 % | 0,00 % |
Lånet kan altid indfries uden ekstraomkostninger. Endvidere forudsættes betaling via Mit Sparxpres. Der er fortrydelsesret. Bevilling kræver positiv kreditgodkendelse. Udbydes i samarbejde med Sparxpres.
Vi tilbyder både lån til køb i webshoppen samt lån ved køb i vores fysiske butikker. Du kan læse mere herom og ansøge via nedenstående links.
Rente- og gebyrfri finansiering
LÅN TIL KØB I WEBSHOPPEN
Læg varen i indkøbskurven, gå til kurven og gå til betaling.
Her bliver du præsenteret for muligheden for rente- og gebyrfri finansiering.
LÅN TIL KØB I BUTIKKERNE
Lån til køb forud for at du handler i en af vores fysiske butikker her.
(BENYTTES IKKE VED KØB I WEBSHOP)
OBS: Det er kun muligt at ansøge hjemmefra og ikke i vores fysiske butikker, og det er ikke muligt at betale indestående ordrer helt eller delvist ved brug af Sparexpres, med mindre andet er aftalt med den pågældende sælger.
Ansøg om lån til køb i fysisk butik(IKKE TIL KØB I WEBSHOP)