Spider Ø90 - Onyx - Eilersen
Info
Spider er en stramt designet serie af borde med glas-, granit- eller marmorplade og blankt forkromet stålstel, sortlakeret stålstel, hvidlakeret stålstel eller messingstel. Den rene, geometriske udformning giver modellen et ikonisk udtryk, og gør bordene til et elegant supplement til både klassiske og moderne lounge- og konferencestole.
Læs merePraktisk info
- Ofte stillede spørgsmål
- Mulighed for indbæring
- Brug for hjælp? Ring 3826 2640
- 2200 m2 udstilling med nem og fri parkering
Eilersen Spider Ø90 sofabord med Onyx stenplade
Spider er en stramt designet serie af borde med glas-, granit- eller marmorplade og blankt forkromet stålstel, sortlakeret stålstel, hvidlakeret stålstel eller messingstel. Den rene, geometriske udformning giver modellen et ikonisk udtryk, og gør bordene til et elegant supplement til både klassiske og moderne lounge- og konferencestole.
Kollektionen består af sofabord, mødebord/spisebord og hjørnebord. Glaspladen er 12 mm tyk og har en slebet kant. Granit-, Onyx og marmorpladen er 20 mm tyk.
Dimensioner:
Bordhøjde: 38 cm
Bordplade: Ø90 x Højde: 2 cm
Stelhøjde: 36 cm (Standard).
Stel kan også fås i højde 39 cm og 42cm.
Materialer:
Bordplade i onyx sten
Stel i pulverlakeret sort stål
Han har siden 1963 haft egen tegnestue med design af møbler, lamper og brugsgenstande, hovedsagelig for danske virksomheder. For LE KLINT tegnede han tidligt en række nye opfindsomme skærme, som var markant anderledes end virksomhedens tidligere modeller med sine skarpe zigzag-foldninger.
Hans lamper er ganske vist foldet i hånden som det øvrige sortiment, men ikke efter de klassiske plisseer.
Andreas Hansen har ligeledes tegnet adskillige lamper med flot anvendelse af de traditionelle LE KLINT skærme.

Brdr. Friis tilbyder en nem og billig finansiering af alle køb over 2.000,-.
Du kan ansøge om Rente- og gebyrfri finansiering i 10 – 60 måneder. 0 renter – 0 gebyrer – 0 udbetaling.
Så let er det!
1. Udfyld og send ansøgning (nederst på siden) |
2. Underskriv med NemID | 3. Lånet udbetales til Brdr. Friis Møbler |
Samlet kreditbeløb | Løbetid | Månedlig ydelse | Samlede kreditomkostninger | Samlet beløb der skal tilbagebetales | Årlig fast debitorrente | ÅOP |
---|---|---|---|---|---|---|
10.000 kr. | 20 mdr. | 500 kr. | 0 kr. | 10.000 kr. | 0,00 % | 0,00 % |
20.000 kr. | 40 mdr. | 500 kr. | 0 kr. | 20.000 kr. | 0,00 % | 0,00 % |
40.000 kr. | 40 mdr. | 1.000 kr. | 0 kr. | 40.000 kr. | 0,00 % | 0,00 % |
Lånet kan altid indfries uden ekstraomkostninger. Endvidere forudsættes betaling via Mit Sparxpres. Der er fortrydelsesret. Bevilling kræver positiv kreditgodkendelse. Udbydes i samarbejde med Sparxpres.
Vi tilbyder både lån til køb i webshoppen samt lån ved køb i vores fysiske butikker. Du kan læse mere herom og ansøge via nedenstående links.
Rente- og gebyrfri finansiering
LÅN TIL KØB I WEBSHOPPEN
Læg varen i indkøbskurven, gå til kurven og gå til betaling.
Her bliver du præsenteret for muligheden for rente- og gebyrfri finansiering.
LÅN TIL KØB I BUTIKKERNE
Lån til køb forud for at du handler i en af vores fysiske butikker her. (IKKE WEBSHOP)
OBS: Det er kun muligt at ansøge hjemmefra og ikke i vores fysiske butikker, og det er ikke muligt at betale indestående ordrer helt eller delvist ved brug af Sparexpres, med mindre andet er aftalt med den pågældende sælger.
Klik her